Muzeum Mleka w Grajewie ponownie nagrodzone

W październiku b.r. grajewskie Muzeum Mleka zostało wybrane Najlepszym Produkt Turystycznym Województwa Podlaskiego, w związku z czym miało szansę zawalczyć o Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej na etapie ogólnopolskim.

26 listopada 2018 r. odbyła się w Warszawie uroczysta Gala wręczenia nagród w konkursie na: „Najlepszy Produkt Turystyczny”. Celem konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej. Polska Organizacja Turystyczna nagradza produkty, które wyróżniają się na tle branży i dają turystom wiele możliwości na spędzenie wolnego czasu w ciekawy sposób. Podczas gali przyznane zostały cztery rodzaje certyfikatów: Złoty Certyfikat POT, Certyfikat POT, Certyfikat Internautów oraz po raz pierwszy w historii konkursu Certyfikat Specjalny.

Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie ubiegało się o ten ostatni, którym nagrodzone mogą być produkty turystyczne mało znane, istniejące na rynku nie dłużej niż dwa lata. Ponadto produkty te muszą odznaczać się oryginalnością i kreatywnością. Kapituła Konkursu, składająca się z ekspertów w zakresie: turystyki, budowy i promocji produktów turystycznych, komunikacji społecznej i marketingowej, przedstawicieli środowisk akademickich związanych z turystyką, przedstawicieli mediów i izb branżowych, doceniła grajewskie Muzeum Mleka przyznając mu właśnie Certyfikat Specjalny.

Jest to ogromne wyróżnienie dla CTM-MM oraz Grajewa, gdyż Certyfikaty POT są najważniejszymi nagrodami w polskiej turystyce, stanowią prestiżową markę i gwarancję jakości. Posiadanie Certyfikatu POT podnosi rangę produktu turystycznego, wzmacnia jego pozycję w oczach klientów. Odgrywa rolę marketingowego atutu w prowadzonych kampaniach promocyjnych. Dodatkowo wszystkie certyfikowane produkty turystyczne są objęte programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej.

Jest nam niezmiernie miło, że nasza codzienna działalność nad budowaniem marki Muzeum Mleka i Grajewa, jako miasta atrakcyjnego turystycznie została doceniona. Tym bardziej, że w gronie nagrodzonych znalazły się naprawdę wyjątkowe miejsca

Certyfikaty POT 2018 zdobyli:

Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis (www.hydropolis.pl)

Hewelianum (www.hewelianum.pl/)

Kompleks Sztolnia Królowa Luiza (www.sztolnialuiza.pl/)

Lawendowa Osada i Zagroda Edukacyjna Lawendowej Osady (www.lawendowaosada.pl/)

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (www.wilanow-palac.pl/)

Muzeum Pałac w Rogalinie (www.rogalin.mnp.art.pl/)

Ski-Raft Spływy Pontonowe Bardo (www.ski-raft.pl/)

Spływ przełomem Dunajca (www.flisacy.pl/)

Stare Kino Cinema Residence (www.cinemahotel.pl/)

Zamek Moszna (www.moszna-zamek.pl/)

Złoty Certyfikat – Muzeum Powstania Warszawskiego (www.1944.pl)

Certyfikat Specjalny – Muzeum Mleka w Grajewie (www.muzeummleka.pl)

Certyfikat Internautów – Frontem do Wolności. Łabiszyńskie Spotkania z Historią (http://labiszyn.pl/artykuly/162/labiszynskie-spotkania-z-historia)

Wyróżnienie – Ster na Bydgoszcz (www.sternabydgoszcz.pl/)

"Fot. Polska Organizacja Turystyczna"