Konkurs "Historia mleka"

Uwaga! Uwaga! Rusza konkurs -„Historia mleka” - organizowany w ramach projektu „Mamy kota na punkcie mleka”, sfinansowanego z Funduszu Promocji Mleka.  Wszystkie klasy, które przystąpiły do programu mogą wziąć udział w konkursie i wygrać nagrody!

 

Chcesz wziąć udział w konkursie, a nie jesteś jeszcze w programie? Wystarczy wypełnić deklarację przystąpienia do programu, którą można znaleźć na stronie www.kochammleko.pl. i przesłać ją drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub wysłać pocztą na adres: Polska Izba Mleka, ul. Mickiewicza 7 lok. 23, 15-213 Białystok.

Uczestnictwo w konkursie polega na przygotowaniu przez klasę historii o mleku, produktach mlecznych, ich pochodzeniu czy też sposobie produkcji, opartej na prawdziwych, rzetelnych informacjach. Podczas przygotowywania pracy konkursowej uczniowie zdobędą wiedzę o pozytywnym wpływie nabiału na organizm ludzki. Cała klasa powinna aktywnie uczestniczyć w pracach. Mleczna ciekawostka powinna zostać przedstawiona w dowolnej formie np. scenariusz, filmik, komiks, opowiadanie itp. Gotowa praca konkursowa powinna zostać przesłana na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. celem kwalifikacji do konkursu.

Podczas wyłaniania zwycięzców oceniana będzie oryginalność zaproponowanej pracy nt. mleka i nabiału, zaangażowanie uczniów w praktyczne zdobywanie wiedzy nt. produktów mlecznych. Wpływ na ocenę będzie miała również dbałość o formę, oryginalność, zrozumiałość, estetykę przygotowania oraz kreatywność.

Głównymi nagrodami konkursu są spotkania z mlecznym bohaterem – kotem Mleczysławem, w trakcie których zostaną przeprowadzone lekcje dotyczące mleka i produktów mleczarskich, ich wartości i właściwości. Za zajęcie III miejsca przewidziane są kubki programu „Mamy kota na punkcie mleka”. Nabiał to cenne źródło białka, witamin z grupy A,D,E,K, zdrowych tłuszczy oraz minerałów takich jak: wapń, potas, sód, dlatego też stanowi ważny element w diecie.

Nie czekaj, weź udział w konkursie i zgarnij wspaniałe nagrody!

Czekamy na Wasze prace!

Zgłoszenia przyjmowane są w terminie od  05 marca do 05 kwietnia 2019 roku. Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdą Państwo w regulaminie.

Projekt jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

Źródło: Biuro kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”