Teatrzyk Kamishibai "Królestwo Krówki Matyldy"

Stęsknieni za warsztatami w Muzeum Mleka? Jeśli TAK, to zapraszamy już 7 lipca na pierwsze  warsztaty w odmrożonej i niewirtualnej rzeczywistości!

Kamishibai to pomysł na twórczą pracę z tekstem i ilustracją. Zajęcia odbędą się w sali konferencyjnej na I piętrze. Warsztat skierowany jest do najmłodszych dzieci w wieku 7-14 lat. Zaczynamy ostrożnie, tzn. ilość miejsc jest ograniczona i bezwzględnie obowiązują zapisy! Proszę dzwonić pod nr tel. 86 262 10 67.

BARDZO WAŻNE – to warsztat w maseczkach, więc nie zapomnijcie o nich! To wszystko dla naszego wspólnego bezpieczeństwa! Do zobaczenia w Muzeum ?

Co to jest Kamishibai?

Z jap. kami=papier, shibai=sztuka

Kamishibai to tradycyjna japońska sztuka opowiadania, która ma już wielowiekową tradycję. Podstawowym elementem jest drewniana skrzynka butai, mająca formę rozkładanego teatrzyku. Wewnątrz umieszczone są karty z ilustracjami. Każda karta to kolejny fragment opowieści. Osoba prowadząca przekłada kolejne ilustracje kontunuując jednocześnie narrację.