Parada Krów w Muzeum Mleka

17 lipca b.r. na placu Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka odbyły się w plenerze warsztaty plastyczne połączone z drugą „Paradą Krów”.

Zadaniem dzieci było pomalowanie farbami według własnej wyobraźni wcześniej przygotowane kartonowe krowy. Kolejnym punktem imprezy było pomalowanie dużej figury krowy, która w najbliższych dniach zdobić będzie nasze wejście do CTM-MM. Ostatni punkt programu poprowadziła nasza maskotka Matylda, która zapoczątkowała korowód z pomalowanymi krowami wokół muzeum. Na koniec każdy z uczestników dostał słodki upominek oraz dyplom.

Pierwsza parada odbyła się w 1998 w Zurychu i od tej pory kolorowe krowy zawitały do ponad dwudziestu miast, w Polsce w 2005 roku w Warszawie. Parada polega na wystawieniu pomalowanych rzeźb krów na ulicach miast.