Parada Krów w Muzeum Mleka

23 lipca 2022 r. na placu przy Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie, odbyła się trzecia edycja warsztatów plastycznych połączonych z ”Paradą Krów”.

Uczestnicy wydarzenia pomalowali dużą figurę krowy. W tym roku w sposób symboliczny i na znak solidarności została ona ozdobiona barwami narodowymi Ukrainy. Następnie pomalowali farbami kartonowe krowy. Kolejnym punktem programu był barwny korowód z wykonanymi pracami dookoła Muzeum Mleka, który poprowadziła nasza maskotka Krówka Matylda z pomocą naszych wolontariuszy CTM-MM. Na koniec każdy z uczestników otrzymał dyplom, książeczki oraz słodki upominek. Zobaczcie jak wszyscy świetnie się bawili!

Parada Krów (z angielskiego Cow Parade) to plenerowa wystawa sztuki współczesnej, która polega na wystawieniu różnorodnie pomalowanych rzeźb krów na ulicach europejskich miast. Pierwsza z nich odbyła się w Zurychu w 1998 r. Parada cieszy się dużą popularnością i przyciąga tłumy turystów oraz mieszkańców metropolii w których jest organizowana.