Andrzejkowe spotkanie z krówką matyldą

Andrzejkowe spotkanie z Krówką Matyldą odbyło się 18 listopada 2017 r. w Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie. Głównym motywem były gry i zabawy związane z Andrzejkami.

Pierwszą konkurencją były „Andrzejkowe kartki na wodzie”. Dzieci losowały pływające w wodzie koreczki z zawodami i opowiadały o nich. Jednak największe emocje wzbudziło „Koło Fortuny”. Uczestnicy z dużym zaangażowaniem odpowiadali na pytania konkursowe i odkrywali hasło literka po literce: „Dobra gospodyni wodę z mleka czyni”. Następne zadanie na czas nie było łatwe. Dzieci musiały jak  najszybciej  nadmuchać i związać balonik. Goście Krówki Matyldy poradzili sobie znakomicie! Później wkroczyliśmy do krainy wrażeń smakowych: dzieci kosztowały produkty i odgadywały, co jadły.

Nie zapomnieliśmy o rodzicach towarzyszących swoim dzieciom. Wraz ze swoimi pociechami, aktywnie uczestniczyli w zabawie „Gdzie siedzi Twoje dziecko?”. Na zakończenie konkurencji otrzymali słodką nagrodę.

Następnym punktem programu była zabawa dyskotekowa. Wspólny taniec zjednoczył dużych i małych, którzy wspaniale się bawili w rytm radosnej muzyki. W trakcie dyskoteki dzieci chętnie uczestniczyli w konkursach, takich jak: zabawa z balonem, worek przebieranek, zabawa z gazetą (taniec na gazecie).

Najmłodsi, pełni emocji, oczekiwali na wizytę Krówki Matyldy. Po serdecznym przywitaniu, Krówka zaprosiła dzieci na swoje urodziny, które odbędą się już 16 grudnia. Do zobaczenia na urodzinowej imprezie.