Wakacyjne zabawy z wodą

Muzeum Mleka w Grajewie rozpoczęło wraz z dziećmi pierwszą, wakacyjną przygodę 10 lipca 2018 r. na placu, tuż przy obiekcie. Zarówno frekwencja, jak i pogoda dopisały. Tematem przewodnim zabaw były woda i farby. Najmłodsi mieli okazję malować w nietypowy sposób, np. za pomocą: balonów, lodu, czy też stóp zaopatrzonych w pędzelek. Inni malowali „esy floresy” kolorową pianą, wydmuchiwaną za pomocą słomki, bądź odpowiednio przygotowanej butelki.

Zabawy te stanowiły nie lada wyzwanie, tym bardziej, iż zdarzało się, że np.: pękł balon, bądź raptem zaczęła uciekać z niego ciurkiem woda, co wywołało niemało śmiechu.

 

Największym powodzeniem cieszył się wypełniony wodą basen,  w którym pływały „rybki”.  Uczestnicy wyławiali je za pomocą siatek, a przy okazji mogli popryskać się wodą. Dla cierpliwych przygotowane były specjalne wędki przyciągające rybki za pomocą magnesu. Dużym zaskoczeniem dla uczestników wydarzenia było skuwanie, za pomocą drewnianych młoteczków, większych i mniejszych bryłek  lodu, w których zamrożone zostały małe zabawki. Skarby oczywiście stawały się ich własnością.

Na placu gościliśmy również przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, którzy przekazali informacje na temat zachowania bezpieczeństwa podczas pobytu nad morzem, na kąpielisku, itp. Osoby zainteresowane mogły również spróbować rozwiązać quiz i otrzymać nagrodę.

 

Raczej żaden z dzieciaków czysty do domu nie wrócił, ale za to z uśmiechem na buzi, co tylko utwierdza w przekonaniu, że zabawa była suuuuuper.

 

Zapraszamy 2 sierpnia na kolejne spotkanie z wakacyjną przygodą ;)