Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Mleka w Grajewie

Dnia 17 września 2022 r. Muzeum Mleka, oddział Grajewskiego Centrum Kultury wzięło udział w  30. Edycji Europejskich Dni Dziedzictwa – „Połączeni Dziedzictwem”.

Wydarzenie rozpoczęło się od spotkania autorskiego z Wojciechem Koronkiewiczem autorem książki „Z Matką Boską na rowerze. Podróż do cudownych obrazów, ikon i świętych źródeł Podlasia”. Zebrani wysłuchali barwnej opowieści z podróży po magicznych  zakątkach Podlasia, którego znakiem rozpoznawczym jest jego wielokulturowość oraz duchowość wynikająca z  połączenia kultur Wschodu i Zachodu.

Następnym punktem programu był warsztat dla dzieci „Podlaskie Ikony”. Najmłodsi wykonali ikony, które są nieodłączną częścią tradycji naszego regionu. Na koniec warsztatów, ich uczestnicy otrzymali upominki od organizatorów akcji.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na wydarzenia organizowane przez Muzeum Mleka oraz Grajewskie Centrum Kultury.

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, promujący wartość dziedzictwa kulturowego.  Jest to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej. Współorganizatorami akcji są: Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. EDD jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego  „Niepodległa” na lata 2017-2022.