Noc Muzeów w CTM-MM

W przedostatni majowy weekend, Muzeum Mleka wzięło udział w europejskiej akcji Noc Muzeów. To wydarzenie kulturalne, podczas którego organizatorzy dają możliwość zwiedzenia obiektu za symboliczną opłatą oraz przygotowują atrakcje dla zwiedzających.

Nasza oferta cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dorosłych jak i dzieci, a zwiedzający mieli okazję rozwinąć swoją kreatywność. Przy wejściu widniało motto, które zachęcało do stworzenia Krówki z włóczki: „Weź włóczkę do ręki, bądź szybki i giętki. Stwórz Krówkę Łaciatą, nasz uśmiech masz za to! ”.

Największy entuzjazm wśród najmłodszych wzbudziła loteria skierowana do uczniów szkół podstawowych. Ich zadanie polegało na odnalezieniu na sali ekspozycyjnej pięciu rysunków przedstawiających Krówkę Matyldę i sfotografowanie ich.  Po okazaniu zdjęć (lub opisaniu miejsc, gdzie się znajduje rysunek Krówki Matyldy) dzieci losowały nagrody.

Równie dużym zainteresowaniem cieszyły się eksperymenty z udziałem najmłodszych: pokaz lodów z ciekłego azotu, zamrażanie różnych przedmiotów, zabawy z suchym lodem. Dzieci miały również okazję nauczyć się metody wykonywania  lodów tajskich i skomponować własne, oryginalne smaki.  Najprzyjemniejszą chwilą była degustacja własnoręcznie wykonanych deserów.

Nasi goście namalowali obraz kosmosu farbami święcącymi w ciemności oraz zaprojektowali i ozdobili torby bawełniane. Trzeba uczciwie przyznać, że nikomu nie zabrakło kreatywności, pomimo późnej pory dnia. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i zapraszamy za rok!