Światowy Dzień Mleka z CTM-MM w Grajewie

W sobotę 9 czerwca 2018 r. na placu przy Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie odbył się Światowy Dzień Mleka. Ideą organizacji tego szczególnego święta jest promocja walorów odżywczych mleka i produktów mlecznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Podczas części oficjalnej, kierownik działu muzealnego, Pani Renata Kurzątkowska podziękowała Prezesowi SM MLEKPOL w Grajewie, panu Edmundowi Borawskiemu za życzliwość i wsparcie w postaci produktów mlecznych oraz gadżetów promocyjnych, które zostały przekazane naszemu Muzeum w celu wsparcia organizacji tego szczególnego wydarzenia. Organizacja obchodów Światowego Dnia Mleka bez tego napoju i jego przetworów mijałaby się z celem. Ważna jest bowiem nie tylko popularyzacja wiedzy o tych produktach, ale też możliwość ich spróbowania, degustacji. Ponadto Pani kierownik wyraziła potrzebę wpisania tego szczególnego święta na stałe w kalendarz imprez Muzeum Mleka.

Wydarzenie stanowiło świetną okazją do wspólnej zabawy. Tego dnia na przybyłe rodziny, zwłaszcza dzieci, czekały liczne atrakcje. Wśród nich znalazły się m. in.: teatrzyk pt.: „Przygoda w Mlecznej Krainie”, w której jedną z głównych ról odegrała Krówka Matylda czy też warsztaty kulinarne, podczas których najmłodsi przygotowywali koktajle jogurtowo-owocowe. Po degustacji mlecznych deserów dzieci kontra dorośli rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych, a potem, zgodnie już, współpracowali razem tworząc „Cudaki” z pustych opakowań po przeróżnych produktach mlecznych. Jak się okazuje - można zrobić coś z niczego.  

Każdy kto uczestniczył w obchodach Światowego Dnia Mleka, opuszczając imprezę, otrzymał przekazane przez SM MLEKPOL produkty mleczne oraz upominki.

CTM-MM pragnie również serdecznie podziękować panom: Krzysztofowi Bartnikiewicz i Karolowi Polkowskiemu (Firma GASTROL Lody Tajskie) oraz uczennicom Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie: Julii Haleckiej, Justynie Prostko, Sylwii Łojewskiej, Wiktorii Bykowskiej i Weronice Samełko za okazane wsparcie i pomoc podczas Światowego Dnia Mleka.