SZLAKIEM PODLASKICH SMAKÓW W MUZEUM MLEKA

Szczyt sezonu rzadko kiedy przypada na luty, ale w Muzeum z całą pewnością nie narzekamy na brak gości. W ubiegłą sobotę odwiedzili nas podróżujący szlakiem „Podlaskich smaków”. Wycieczka zorganizowana została przez Regionalny oddział PTTK w Białymstoku, czyli stowarzyszenie działające na rzecz rozwijania aktywnej turystyki oraz promowania województwa podlaskiego.

Oprócz zwiedzania ekspozycji, na przybyłych gości czekał ciepły obiad. Wśród podlaskich specjałów naszego regionu są dania ziemniaczane, nie mogło więc zabraknąć na stole babki i kartaczy. Degustacja produktów z miejscowej spółdzielni była miłym i niecodziennym akcentem wizyty w naszym Muzeum.

Dawno już nie gościliśmy wycieczki dorosłych i zapomnieliśmy, że w takim wypadku zwykłe oprowadzanie niepostrzeżenie przeradza się ożywioną wymianę wspomnień i spostrzeżeń. Dziękujemy naszym Gościom za tak satysfakcjonujące spotkanie i każde dobre słowo!