Wiosenne prace na działce i w ogrodzie

3 marca 2018 r., pomimo zimowej aury za oknem, w Muzeum Mleka odbyła się prelekcja na iście wiosenny temat. Spotkanie poprowadził Pan Marcin Kuczyński, specjalista z ponad 20 - letnim doświadczeniem w dziedzinie projektowania i zakładania ogrodów.

Natura budzi się z zimowego snu, zaś właścicieli przydomowych ogródków i działek czeka ogrom prac porządkowych, przygotowujących do letniego sezonu. Warto było zatem wysłuchać porad i nowinek ogrodniczych, przypomnieć sobie, bądź uzupełnić listę obowiązkowych czynności, których wraz z oznakami nadchodzącej wiosny nie należy przegapić. Osoby zainteresowane dowiedziały się również: jak przycinać drzewa i krzewy, szczepić drzewka owocowe, nawozić rośliny, czy też w jaki sposób zadbać o trawnik, by w sezonie „cieszyć oko” pięknym, zielonym dywanem.

Podczas spotkania gościnnie wystąpiła również Pani Elżbieta Zyskowska, która opowiedziała o ekologicznych nawozach wapniowych, odkwaszających glebę oraz pełniących szereg innych pożytecznych funkcji. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń oraz uzyskania odpowiedzi na nurtujące miłośników ogrodnictwa pytania. Miejmy nadzieje, że cenne uwagi, wprowadzone w życie, zaowocują w przyszłości.